Poduszka ortopedyczna czy zwykła? Co lepiej wybrać?

Wybór odpowiedniej poduszki do łóżka nie jest łatwym zadaniem. Chcąc spać komfortowo i nie przejmować się bólami pleców, karku i głowy, powinniśmy wybrać taką poduszkę, która będzie wygodna, komfortowa, skutecznie podeprze główę, zminimalizuje ryzyko pojawienia się rano napięcia mięśniowego. Poduszki ortopedyczne mają właściwości poprawiające komfort snu, dlatego zdecydowanie trzeba rozważyć ich zakup.

Zdrowy i spokojny sen dla naszego organizmu jest po prostu na wagę złota. Gdy się wyśpimy, nasze ciało i umysł są zregenerowane, możemy łatwiej podejmować decyzję, uczyć się, pracować, a także relaksować. Sen reguluje nasze procesy życiowe, dzięki niemu możemy dłużej cieszyć się zdrowiem. To oczywiście jedna strona medalu, gdyż do snu powinniśmy się także w odpowiedni sposób przygotować.

Na pewno:

– warto nie oglądać wieczorem telewizji, nie patrzeć w ekran telefonu, nie słuchać głośno
  muzyki,
– warto się wyciszyć,
– dobrym pomysłem jest wypicie herbaty ziołowej,
– można pomyśleć o dobrej wentylacji pomieszczenia.

Poduszki ortopedyczne są tym elementem wystroju łóżka, który znacząco wpływa na komfort snu.

Zobacz także: https://www.centropol.com.pl/czy-warto-posiadac-poduszke-ortopedyczna/

Dlaczego poduszka ortopedyczna?

Przede wszystkim powinniśmy sobie uświadomić, że poduszka ortopedyczna nie traci swoich pierwotnych właściwości – nawet po długim czasie i intensywnym użytkowaniu. To zaleta, gdyż poduszki tradycyjne co jakiś czas trzeba koniecznie wymieniać.

Warto posiadać poduszkę ortopedyczną, gdyż:

– pozytywnie wpływa na jakość snu,
– sprawia, że nie budzimy się w nocy,
– zapewnia ciągłość snu,
– skutecznie podpiera głowę w trakcie snu,
– zapewnia optymalną pozycję spania,
– pozwala unikać napięcia mięśniowego, a co za tym idzie, bólu w okolicach szyi i głowy.

Poduszki ortopedyczne, które można kupić w sklepie medycznym Ortmed https://www.ortmed.pl/, są dużo lepszym rozwiązaniem, niż poduszki ortopedyczne. Dzięki nim na pewno lepiej się wyśpimy.

Przede wszystkim poduszka ortopedyczna podpiera głowę, nie sprawia więc, że zapada się ona w materiale (z czym często mamy do czyniania w przypadku poduszek normalnych). Posiada elastyczne wypełnienie, np. z funkcją pamięci kształtu. Nie możemy także przejść obok hipoalergiczności poduszki i tego, że nawet pomimo prania w pralce, nie traci swoich właściwości.

Warto rozważyć zakup poduszki ortopedycznej, gdyż dzięki niej na pewno nasz sen będzie przyjemniejszy, rano zaś będziemy się cieszyć większą ilością energii.