Czy wyposażenie lakierni ułatwia malowanie proszkowe?

Chcąc malować proszkowo elementy stalowe oraz innego rodzaju konstrukcje, przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, aby posiadać odpowiednie jakości wyposażenie. Dobrej klasy agregaty malarskie, kabiny do malowania, suszarnie, jak również całe wyposażenie zapleczowe jest konieczne, aby móc wykonać malowanie w sposób prawidłowy. Nie powinniśmy również zapominać o zakupie wykonanych z tworzywa sztucznego, gumy lub silikonu elementów zabezpieczających.


Coraz więcej firm decyduje się na to, aby pomalować konstrukcje stalowe i zabezpieczyć je przed działaniem korozji oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych, zastosować zamiast malowania tradycyjnego, malowanie proszkowe. Metoda hydrodynamiczna jest coraz bardziej popularna, głównie ze względu na swoją funkcjonalność oraz możliwość obniżenia kosztów, zapewnienia większej trwałości powłoki.

Posiadane wyposażenie lakierni, na pewno pomoże nam realizować zlecenia w sposób terminowy, szybciej, bez problemu. Nanoszone powłoki malarskie będą zarówno estetyczne, jak również trwałe. Nowoczesne wyposażenie lakierni możemy kupić w firmie http://www.lapena.pl/.

Zobacz także: https://goodsite.com.pl/wyposazenie-lakierni-a-malowanie-proszkowe-gdzie-kupic-najlepsze/

Wyposażenie lakierni. Czy ułatwia malowanie?

Czy posiadanie dobrego i wyposażenia lakierni ułatwia malowanie proszkowe? Oczywiście, że tak. Jeżeli dysponujemy sprzętem do malowania, aplikacji różnego rodzaju farb lakierów, będziemy mogli bez żadnych przeszkód wykonywać malowanie różnego typu materiałów, o różnej konstrukcji i stopniu skomplikowania.

Malowanie proszkowe przede wszystkim:

– jest szybsze,
– zapewnia większą dokładność malowania,
– pozwala dotrzeć w zakamarki,
– sprawia że powłoka malarska już równomierna na całej powierzchni,
– oszczędna materiał.

Jak zabezpieczyć elementy wrażliwe przed malowaniem?

Decydując się na zakup wyposażenie lakierni, musimy pamiętać również o  produktach zabezpieczających wrażliwe elementy, które nie mogą być pomalowane, na przykład z uwagi na materiał wykonania.

W celu kompleksowego zabezpieczenia elementów wrażliwych stosuje się dopasowane do potrzeb, wykonany z gumy, silikonu, miękkiego i twardego tworzywa sztucznego – na przykład nakładki zabezpieczające.

Tego rodzaju elementy zabezpieczające pozwalają na to, aby nie uszkodzić powierzchni, nie nanieść na nią farby, nie zmieniać ich parametrów technicznych, nie narażać na korozję oraz innego rodzaju problemy. Często mamy do czynienia z elementami montażowymi, które muszą zawsze być czyste i wolne od zabrudzeń, nieskorodowane.