Miejsce pod altanę. Jak powinno wyglądać?

Sezon letni trwa w najlepsze. Spędzamy czas w ogrodzie, relaksujemy się grillując, korzystając z uroków przydomowych basenów. Jednocześnie chcemy zadbać o odpowiednią aranżację, która sprawi, że efekt będzie odpowiedni i zgodny z oczekiwaniami. Altana ogrodowa jest tym miejscem, które zdecydowanie sprawi, że ogród i szerzej – otoczenie domu będą po prostu o wiele bardziej funkcjonalne.


Ogród, który jest naszą oazą spokoju oraz miejscem relaksu zdecydowanie po pierwsze powinien być w odpowiedni sposób zaprojektowany, a także wykonany. To właśnie dzięki odpowiedniemu planowaniu uzyskamy najlepszy efekt (więcej na temat ogrodu przeczytasz na https://lifemag.pl/dom/). Altana ogrodowa jest zdecydowanie tym miejscem, które można określić mianem centralnego. Najczęściej wykonana z drewna, wykończona deską, panelami ogrodowymi lub tkaninami – daje miejsce do postawienia mebli ogrodowych, a także grilla. Aby była w pełni funkcjonalna, warto zadbać o wiele kwestii, jak np. przygotowanie podłoża. Tu mamy wiele możliwości, wśród najpopularniejszych są między innymi materiały brukarskie, jak kostka brukowa.

Trwałość materiału kluczową kwestią

Chcąc aranżować altanę oraz wykonać odpowiednio podłoże, warto postawić na kostkę brukową, gdyż jest to materiał o bardzo dobrych właściwościach odpornościowych. Układając w prawidłowy sposób kostkę na gruncie będziemy mieli pewność, że otrzymamy powierzchnię, która nie będzie się zapadać pod wpływem zmiany temperatury, jak również ciężarem mebli ogrodowych oraz gości.

Dodatkowo kostka brukowa:

– jest odporna na uszkodzenia mechaniczne,
– radzi sobie z zarysowaniami,
– łatwo ją czyścić,
– jest odporna na upływ czasu.

Zobacz także: https://lifemag.pl/

Estetyka

To kolejna kwestia godna uwagi. Producenci, a także dostawcy, oferują naprawdę różne rozwiązania, które pozwalają na stworzenie bardzo eleganckiej aranżacji, dopasowanej do naszych indywidualnych potrzeb.

Mniejsza ilość obróbek

Kostka brukowa jest materiałem wdzięcznym i szybko się ją układa, pod warunkiem zastosowania odpowiednich narzędzi, prawidłowego montażu obrzeży, wykonania podsypki i utwardzenia. Jest to materiał, który wymaga mniej obróbki niż na przykład deska tarasowa z drewna, kompozyt czy płytki gresowe czy klinkierowe. Kostka może jedynie wymagać przycięcia przy obrzeżach lub w miejscach newralgicznych. Nie ma potrzeby stosowania zapraw, kleju, fugowania oraz w większości przypadków – impregnacji. To wszystko wpływa na tempo prac oraz późniejszy komfort użytkowania.